Mycie rąk i mycie twarzy
Mycie rąk jest ważne, ale należy pamiętać o stosowaniu kremów nawilżających. Równie istotna jest higiena twarzy. Sprawdź jak robić to dobrze!
Higieniczne mycie rąk a kondycja skóry dłoni
W ostatnim czasie szczególną uwagę zwracamy na dokładne, częste i prawidłowe mycie rąk. Pamiętajmy jednak, że skóra dłoni poddawana częstej higienie może zacząć źle reagować na tak intensywne bodźce. Poza bowiem regularnym, higienicznym myciem rąk, stosujemy często do dezynfekcji żele antybakteryjne. Najczęściej te preparaty zawierają w sobie alkohol w dużym stężeniu, co bardzo silnie wysusza skórę, ponieważ alkohol niszczy naszą naturalną barierę ochronną jaką jest płaszcz hydro-lipidowy. Dłonie będą suche, ściągnięte, napięte, "papierowe", a poprzez silne przesuszenie może dochodzić również do pękania skóry dłoni. Dlatego tak ważne jest, by wdrożyć pielęgnację nawilżającą, aby niwelować powyższe skutki.
Pomocny w tych okolicznościach będzie krem do rąk, najlepiej taki, który działa antybakteryjnie (gałka muszkatołowa), ma działanie przeciwświądowe i wspomaga gojenie uszkodzeń naskórka. Dwa ostatnie mogą być doskonałą neutralizacją skutków ubocznych przy stosowaniu żeli antybakteryjnych czy płynów dezynfekujących.
Idealny będzie lekki regenerujący krem do rąk przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej i podrażnionej. Olej z pestek winogron zabezpiecza skórę przed transepidermalną ucieczką wody, tworzy warstwę okluzyjną na powierzchni dłoni. W połączeniu z ekstraktem z zielonej herbaty, cytryny, alantoiną i pantenolem wspomaga procesy regeneracyjne, silnie nawilża, redukuje uczucie ściągnięcia i napięcia. Dodatkowo ekstrakt z gałki muszkatołowej oprócz nawilżenia, zapewni działanie antybakteryjne i przeciwświądowe oraz będzie wspomagał gojenie się ewentualnych uszkodzeń skóry.
Mycie twarzy
Wiemy już jak istotne w utrzymaniu zdrowia jest dokładne mycie i dezynfekcja rąk. Jak się okazuje to nie wszystko, bowiem nie zdajemy sobie sprawy jak ogromnym siedliskiem drobnoustrojów są m.in. telefony komórkowe, z którymi praktycznie się nie rozstajemy. Znajdujące się na nich wirusy i bakterie stale migrują na powierzchnię naszej twarzy. WHO apeluje o to aby ograniczyć kontakt dłoni z okolicami takimi jak oczy, nos czy usta, natomiast doskonale w codziennym trybie wiemy o tym, że nie jest to możliwe. Możemy ograniczyć, natomiast nie wyeliminować. Odświeżająca pianka do mycia twarzy sprawdzi się ze względu na to, że ma bardzo delikatną, ale jednocześnie skuteczną formułę. Zastosowany w niej kokosowy sulfonian cynku doskonale oczyści skórę z wszelkich zanieczyszczeń, a dodatkowo ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Działanie dogłębnie oczyszczające wzmacnia obecność wyciągu z gipsówki wiechowatej, która dodatkowo sprzyja "gojeniu" zmian skórnych. Ogromnym plusem pianki jest to, że mimo dokładnego oczyszczenia i działania antybakteryjnego nie wysusza skóry. Za kontrolowanie odpowiedniego nawilżenia odpowiada sól sodowa kwasu piroglutaminowego, która występuje jako naturalny czynnik nawilżający (NMF) w naszej skórze. Dodatkowo ekstrakty z cytryny i granatu zapewniają świetną rewitalizację skóry.
Oczyszczenie twarzy
Najlepsze oczyszczanie można uzyskać, dzięki zastosowaniu Odświeżającej pianki do mycia twarzy Clochee w połączeniu ze szczoteczką soniczną. Nakładamy jedną, dwie pompki. Włączamy szczoteczkę i dosłownie kilka sekund oczyszczamy cała powierzchnię skóry twarzy.
Po takim zabiegu skóra jest doskonale oczyszczona, nie jest napięta, natomiast pamiętajmy, że to nie jest koniec jeżeli chodzi o Waszą pielęgnację. W tym momencie należy zastosować tonik w celu przywrócenia prawidłowego pH skóry i oczywiście odpowiednio dobrane produkty pielęgnacyjne, najlepiej serum, jeżeli ma to być pielęgnacja aktywna i dogłębna i następnie krem.
Mycie twarzy /oczyszczanie twarzy (+ pielęgnacja) – instrukcja krok po kroku
Ze względu na izolację i tryb pracy Home office, a co za tym idzie brak makijażu, został pominięty krok z użyciem płynu micelarnego, czyli demakijaż. Jeżeli na Twojej twarzy znajdują się kosmetyki kolorowe, w pierwszym kroku zastosuj płyn micelarny, który je usunie.
- Odpowiednią ilość Odświeżającej pianki do mycia twarzy wydozować na czyste dłonie (lub na akcesorium wspomagające oczyszczanie twarzy, np. szczoteczka soniczna)
- Nanieść na twarzy
- Kolistymi ruchami wykonać dokładny masaż oczyszczający twarzy, z pominięciem okolicy oczu
- Twarz dokładnie spłukać letnią wodą
- Delikatnie osuszyć twarz ręcznikiem
- Zaaplikować tonik w celu przywrócenia prawidłowego pH skóry (jeśli tonik posiada atomizer – spryskać twarz, jeśli tonik posiada pompkę – wydozować odpowiednią ilość na wacik i delikatnie przetrzeć twarz)
- Serum w odpowiedniej ilości wydozować na dłoń i delikatnie wmasować/wklepać w skórę twarzy, szyi i dekoltu
- Krem nałożyć na serum. Odpowiednią ilość wydozować na dłoń i wmasować w skórę twarzy szyi i dekoltu
- Krem pod oczy nakładać na całą okolicę oczu. Aplikować krem palcami serdecznymi, ruchem okrężnym, oklepującym, zgodnie z kierunkiem wzrostu brwi.
Mycie dłoni i twarzy – zdrowy rozsądek
Należy zachować zdrowy rozsądek i pamiętać, że pielęgnacja, również ta oczyszczająca powinna być odpowiednio dobrana do typu i kondycji skóry. Po oczyszczaniu bardzo ważne jest przywrócenie prawidłowego pH skóry –umożliwia jej to prawidłowe funkcjonowanie i zmniejsza ryzyko uszkodzeń, a także osadzanie się drobnoustrojów na jej powierzchni (mikrouszkodzenia mogą prowadzić do możliwych reakcji alergicznych). Kończymy odpowiednio dobraną pielęgnacją: serum, krem do twarzy, krem pod oczy. Wykorzystajmy niełatwy dla wszystkim czas, który spędzamy w domu i skoncentrujmy się trochę bardziej na sobie. Na co dzień wszyscy żyjemy w pędzie i przy „normalnym” funkcjonowaniu nie zawsze mamy czas dla nas samych. To idealny moment, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i poświęcić naszej skórze trochę więcej uwagi – z pewnością odpowiednio pięknie za to podziękuje.