Olej kokosowy na twarz? Tak! Poznaj niezwykły wpływ tego naturalnego składnika kosmetyków ekologicznych na Twoją skórę i zdrowie

Grafika dla artykułu Olej kokosowy na twarz? Tak! Poznaj niezwykły wpływ tego naturalnego składnika kosmetyków ekologicznych na Twoją skórę i zdrowie
Czas czytania: ok 10 min.

Olej kokosowy na twarz? Tak! Poznaj niezwykły wpływ tego naturalnego składnika kosmetyków ekologicznych na Twoją skórę i zdrowie

Olej kokosowy ma bardzo szerokie zastosowanie. Używa się go w kuchni w celu utrzymania zdrowej diety oraz w kosmetologii - jako składnik odżywczych i naturalnie upiększających ekologicznych kosmetyków do twarzy, ciała i włosów. Olej kokosowy wykorzystuje się także do pielęgnacji skóry niemowląt. Specjaliści często określają ten pochodzący z miąższu orzecha kokosowego olej najzdrowszym na świecie. Przedstawiamy bogactwo właściwości oleju kokosowego i prozdrowotne efekty jego działania na twarz.

Spis treści: Efekty działania oleju kokosowego na twarz Rafinowany i nierafinowany olej kokosowy na twarz Zalety naturalnych składników kosmetyków Olej kokosowy na każdy rodzaj cery Jak stosować olej kokosowy na twarz?

Efekty regularnego stosowania kosmetyków do twarzy zawierających olej kokosowy Z efektów stosowania oleju kokosowego na twarz zadowolonych jest wiele kobiet. Dlaczego? Bo wygładza, nawilża i odżywia naszą skórę. Olej kokosowy ma bardzo dużo zalet. Jest to przede wszystkim składnik organiczny - nie powstaje za zamkniętymi drzwiami laboratoriów przy zastosowaniu skomplikowanych i nieznanych nam procedur. Mamy więc pewność, że olej kokosowy to w pełni ekologiczny składnik kosmetyków, co jest niezwykle istotne w czasach, kiedy wysoka jest świadomość prozdrowotnego działania nieprzetworzonych, naturalnych produktów na organizm człowieka. Olej kokosowy to wartościowy składnik nie tylko diety, ale także wielu kosmetyków, między innymi do pielęgnacji twarzy.

Olej kokosowy jest zbudowany ze średniołańcuchowych nasyconych kwasów tłuszczowych, które odżywiają naszą skórę. Ważne, żeby nie mylić ich z długołańcuchowymi nasyconymi kwasami tłuszczowymi, które są bardzo niezdrowe dla naszego organizmu. Olej kokosowy zawiera szereg cennych witamin: B2, B6, C i E, a także kwas foliowy, potas, żelazo, fosfor, wapń, magnez, jod i kwas laurynowy, który pomaga pozbyć się niedoskonałości na skórze. Stosowanie oleju kokosowego na twarz daje efekt przyjemnie wygładzonej skóry. Kremy zawierające silnie nawilżający olej kokosowy często są wybawieniem dla osób z bardzo suchą cerą.

Warto stosować kosmetyki z olejem kokosowym do twarzy nie tylko ze względu na wygładzające i nawilżające właściwości. Nakładany na skórę olej kokosowy ma także działanie ochronne. Kosmetyki zawierające ten składnik dają taki sam efekt jak niektóre kremy z filtrem. Olej kokosowy zapewnia skórze ochronę przeciwsłoneczną na poziomie SPF 10. Kolejną ważną właściwością oleju kokosowego jest to, że nie powoduje on alergii. Naturalne kosmetyki będą więc idealnym rozwiązaniem również dla osób z wyjątkowo wrażliwą i delikatną skórą. Najlepsze efekty dla naszej twarzy daje stosowanie kosmetyków zawierających olej kokosowy w połączeniu ze spożywaniem tego produktu w codziennych posiłkach. Dzięki takiemu kompleksowemu podejściu skóra twarzy będzie pięknie zadbana od wewnątrz i odżywiona od zewnątrz.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł Olej kokosowy w kosmetyce!

Olej kokosowy i orzechy kokosa Jaki olej kokosowy na twarz - rafinowany czy nierafinowany? Dowiedz się, jak powstają różne rodzaje oleju kokosowego będące składnikami ekologicznych kosmetyków do pielęgnacji twarzy Osoby, które chcą skorzystać z prozdrowotnego działania oleju kokosowego na twarz, często stają przed wyborem - rafinowany czy nierafinowany? Aby wybrać odpowiedni, warto poznać sposób powstawania oleju kokosowego. Ten tłuszcz roślinny pozyskuje się z kopry, czyli białego, twardego miąższu orzechów kokosowych. Olej kokosowy można uzyskać dzięki poddaniu kopry procesom mechanicznym bez zastosowania wysokiej temperatury - najpierw suszy się miąższ, aby pozbyć się z niego wody, która rozcieńczałaby ostateczny produkt. Z tak przygotowanego wnętrza orzecha tłoczy się (wyciska) olej kokosowy. Taką metodą uzyskuje się nierafinowany olej kokosowy, który zawiera wszystkie naturalne składniki, zdrowe kwasy tłuszczowe, antyoksydanty (przeciwutleniacze) i witaminy. Dzięki tłoczeniu na zimno olej kokosowy zachowuje właściwości odżywcze, antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu jest fantastycznym składnikiem kosmetyków pielęgnacyjnych.

Na skórę twarzy można stosować także kremy czy maseczki, które zawierają rafinowany olej kokosowy. Takie kosmetyki są tańsze niż te, które w składzie mają nierafinowany tłuszcz kokosowy. Wynika to z różnicy właściwości olejów kokosowych pozyskiwanych odmiennymi metodami. Rafinowany olej kokosowy wytwarza się poprzez poddanie miąższu orzecha kokosowego obróbce termicznej. Koprę podgrzewa się nawet do 240 stopni Celsjusza, aby wydobył się z niej tłuszcz. Rafinacja nazywana jest niekiedy procesem oczyszczania, w skutek którego olej kokosowy niestety traci dużą część witamin: B2, B6, C, E oraz kwas foliowy, potas, żelazo, fosfor, wapń i jod. Kosmetyki do twarzy zawierające rafinowany olej kokosowy są też pozbawione charakterystycznego kokosowego zapachu. Może to być oczywiście zaletą dla osób, które chcą skorzystać z kosmetyków zawierających tłuszcz kokosowy, ale nie odpowiada im zapach egzotycznego orzecha. Dobrą wiadomością jest to, że rafinacja nie zmienia struktury oleju kokosowego, a więc wciąż budują go zdrowe kwasy tłuszczowe, które wygładzają i oczyszczają skórę twarzy. Tłumaczy to, dlaczego często można spotkać produkty do demakijażu twarzy właśnie z rafinowanym olejem kokosowym.

Szukając na sklepowych półkach kosmetyków do twarzy z olejem kokosowym, możemy spotkać się z dwoma oznaczeniami: “virgin” będzie oznaczało, że produkt zawiera tłuszcz nierafinowany, a “bezwonny” lub “bezzapachowy” - olej kokosowy rafinowany. Jeżeli decydujemy się na zakup kosmetyków z olejem kokosowym rafinowanym, warto pamiętać o tym, aby sprawdzić, w jaki sposób przebiegał proces oczyszczania. Niekiedy bowiem wspomaga się produkcję środkami chemicznymi lub wybielającymi. Najlepiej, jeżeli rafinowany olej kokosowy został wytworzony z użyciem pary wodnej. Nie da się jednak ukryć, że najbliższe naturze, najzdrowsze i najbezpieczniejsze dla skóry są kosmetyki do twarzy z nierafinowanym olejem kokosowym, oznaczone specjalnym certyfikatem potwierdzającym wysoką jakość produktu.

Olej kokosowy i inne organiczne składniki kosmetyków na twarz - dlaczego produkty ekologiczne tak często są polecane na blogach specjalistycznych? Stosowanie oleju kokosowego na twarz niezwykle często polecane jest na blogach o tematyce kosmetycznej. Nie bez powodu - kremy, olejki czy maseczki, które zawierają nie tylko olej kokosowy, ale także inne naturalne wyciągi roślinne i minerały, posiadają wiele zalet. Gdzie jednak szukać dobrych, sprawdzonych kosmetyków zawierających najwyższej jakości organiczne składniki? Aby być bliżej natury, warto skorzystać z oferty sklepu internetowego Clochee. Można w nim znaleźć najlepsze kosmetyki do twarzy, ciała i włosów, które zawierają różne organiczne dobra. Produkty marki Clochee są tworzone zgodnie z normami europejskimi i zawierają wyłącznie specjalnie wyselekcjonowane naturalne składniki oraz certyfikowane surowce organiczne. O jakich owocach, kwiatach i wyciągach z ziół mowa? Zawarty w kremach, maseczkach czy peelingach do twarzy olej kokosowy, opisywany szeroko na blogach kosmetycznych, to tylko jeden z wielu wartościowych składników ekologicznych, które warto znać. Poznajmy zatem inne surowce roślinne zawarte w kosmetykach naturalnych oraz ich prozdrowotne właściwości.

Wiemy już, że produkty z olejem kokosowym mają bardzo dobry wpływ na twarz. Jest to zresztą jeden z najbardziej popularnych składników kosmetyków organicznych. Do tej grupy należy także olej arganowy o właściwościach regenerujących i ujędrniających. Tak jak olej kokosowy jest on źródłem wartościowych kwasów tłuszczowych, które wygładzają naszą skórę. Inny popularny w kosmetyce olej to oliwa, uzyskiwana z pestek owoców oliwkowych. Odżywcze dla skóry są także surowce pochodzące z wody - algi, perły czy błoto z Morza Martwego. Z kolei glinki, czyli minerały naturalnie występujące w głębi ziemi, pozwalają skutecznie usunąć zanieczyszczenia znajdujące się na skórze. Wiele autorek blogów kosmetycznych chwali też odmładzające właściwości wyciągu z zielonej herbaty czy pestek winogron. Wszystkie te dobra natury, z których tworzy się kosmetyki, mają wiele wspólnego z olejem kokosowym. Rosnąca popularność ekologicznych balsamów, maseczek i olejków to zasługa prozdrowotnych właściwości składników naturalnych.

Wszystkie kosmetyki do twarzy z olejem kokosowym, arganowym czy innymi ekologicznymi składnikami są bezpieczne dla skóry, a ryzyko pojawienia się podrażnień i alergii zazwyczaj jest równe zeru. Na etykietach ekologicznych kremów nie znajdziemy niekończącej się liczby składników - będzie ich zaledwie kilka. Kolejną zaletą kosmetyków naturalnych jest dla wielu osób to, że nie stosuje się w nich składników pochodzenia zwierzęcego. Nie prowadzi się także testów organicznych kremów, balsamów i peelingów na zwierzętach. Kosmetyki z surowcami mineralnymi i składnikami roślinnymi to gwarancja skutecznego działania i wsparcie naturalnych procesów zachodzących w skórze. Stosowanie kosmetyków naturalnych zdecydowanie zmniejsza styczność naszego organizmu ze szkodliwymi substancjami chemicznymi, które mogą być zawarte nie tylko w kremach i szamponach, ale także w żywności, środkach czyszczących i lekach. Osoby, które pragną być blisko natury oraz chcą wypróbować uniwersalne działanie organicznych składników na skórę twarzy i nie tylko, znajdą bezpieczne i skuteczne, ekologiczne kosmetyki w sklepie internetowym Clochee.

Olej kokosowy powstaje z orzechów kokosa Uniwersalny olej kokosowy na twarz trądzikową, suchą i normalną - zbawienny wpływ zdrowych kwasów tłuszczowych na każdy rodzaj cery Olej kokosowy w kosmetykach bardzo dobrze wpływa na twarz trądzikową, suchą i normalną. Wspominaliśmy już o szerokim zastosowaniu tego naturalnego składnika w kosmetyce, a także o jego zaletach jako organicznego surowca. Dzięki swojej budowie i właściwościom olej kokosowy jest w zasadzie uniwersalny. Nadaje się do pielęgnacji skóry dla osób w każdym wieku - od delikatnych niemowląt do osób dojrzałych, które pragną nieco zniwelować znaki czasu na skórze. Dzięki swojej budowie i właściwościom olej kokosowy stosowany na twarz przyniesie pożądane skutki i pomoże zwalczyć konkretne problemy, z którymi nie radzą sobie kremy i maseczki z wieloma chemicznymi substancjami.

Olej kokosowy, który jako krem czy balsam nakładamy na twarz, budują średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe. Ponad połowa z nich to 12-węglowe kwasy laurynowe, które mają właściwości antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne. Zdecydowanie warto więc stosować kosmetyki z olejem kokosowym na twarz trądzikową. Naturalny tłuszcz z egzotycznych orzechów wyjątkowo silnie zwalcza wszelkie niedoskonałości skórne. Zresztą nie tylko skórne. Pasty do zębów z olejem kokosowym pozwalają bowiem zahamować rozwój szkodliwych bakterii, które są przyczyną próchnicy i infekcji jamy ustnej. Naukowcy uważają, że tłuszcz z orzecha kokosowego może nawet zwalczyć długotrwałą grzybicę stóp oraz liczne choroby skóry powodowane przez gronkowca złocistego. Odpowiednie kosmetyki z olejem kokosowym pomogą także pozbyć się uciążliwej opryszczki.

Kosmetyki do twarzy z olejem kokosowym z pewnością docenią osoby, które nie lubią spędzać zbyt dużo czasu w drogeriach, czytając po kolei etykiety wszystkich kremów. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także zakup produktu w sklepie internetowym. Po kosmetyki z tym naturalnym składnikiem mogą sięgnąć wszyscy - jest bezpieczny i świetnie poprawia wygląd skóry, a także zbliża nas do natury. Olej kokosowy cerę suchą natłuszcza, wrażliwą - chroni, trądzikową - wygładza, tłustą - nawilża, a normalną - pielęgnuje. Warto jedynie zwracać uwagę na sposób powstawania oleju oraz jego procentowy udział w kosmetyku. Przy wyborze balsamu, maseczki czy kremu, pamiętajmy także o tym, że olej kokosowy nierafinowany będzie wciąż pachniał jak egzotyczny orzech, a rafinowany będzie bezwonny.

Jak stosować olej kokosowy na twarz? Krem na dzień, na noc, maseczka, balsam, środek do demakijażu czy peeling? Jak stosować olej kokosowy na twarzy, aby uzyskać oczekiwane efekty? Produkt niezwykle uniwersalny może dać nam różne efekty w zależności od tego, po jaki naturalny kosmetyk sięgniemy i jak go użyjemy. Poznaj szerokie zastosowanie produktów z olejem kokosowym do twarzy.

Maseczka na twarz Olej kokosowy to doskonały składnik maseczek na twarz. Po przemyciu skóry ciepłą wodą można nałożyć produkt na twarz i relaksować się z nim przez piętnaście minut. Po zmyciu nasza skóra będzie mocno nawilżona i gładka w dotyku. Ten sposób na szybką regenerację można powtarzać nawet trzy razy w tygodniu.

Codzienny krem do twarzy Olej kokosowy doskonale sprawdzi się w kremie, który przeznaczony jest do stosowania na co dzień. Nakładany na twarz rano przyjemnie nawilży i odżywi skórę, dzięki czemu będziemy wyglądać świeżo i promiennie przez cały dzień. Dodatkowo, jeśli regularnie będziemy stosować krem z olejem kokosowym na twarz trądzikową - szybko i skutecznie wygładzimy skórę.

Krem do twarzy na noc Wspominaliśmy już wcześniej, że olej kokosowy wspiera procesy, które naturalnie zachodzą w naszej skórze. Dlatego też z powodzeniem możemy stosować na twarz kosmetyki z tłuszczem kokosowym również wieczorem. Po dokładnym oczyszczeniu skóry wystarczy nałożyć cienką warstwę kremu, a rano skóra będzie gładka i odżywiona.

Balsam ochronny Warto stosować kosmetyki z olejem kokosowym, kiedy temperatura spada poniżej zera i chcemy ochronić twarz przed zimnem. Nasza cera potrzebuje wtedy silnego nawilżenia. Balsam z masłem kokosowym pomoże także zapobiec wysuszeniu i wiotczeniu skóry. Olej kokosowy chroni twarz również przed słońcem - kosmetyku możemy używać tak, jak kremu z filtrem i zyskamy ochronę na poziomie SPF 10.

Środek do demakijażu Dzięki swoim oczyszczającym właściwościom olej kokosowy często występuje jako składnik kosmetyków do demakijażu. Produkt wystarczy nałożyć na wacik i delikatnie zetrzeć makijaż oczu i twarzy. Olej kokosowy świetnie poradzi sobie nawet z mocnymi, ciemnymi kolorami. Stosowanie środków do demakijażu z tłuszczem kokosowym to doskonałe rozwiązanie dla osób z bardzo wrażliwą skórą.

Peeling Tłuszcz kokosowy to także popularny składnik peelingów do twarzy. W sklepach dostępne są gotowe kosmetyki, które zawierają olej połączony z ziarnistymi surowcami naturalnymi. Peeling skutecznie wygładzi, ujędrni i rozjaśni skórę. Najlepiej stosować go na twarz po kąpieli, a następnie użyć kremu, również z olejem kokosowym, aby skóra była w pełni oczyszczona i nawilżona.

Olejek do masażu Masaż twarzy z wykorzystaniem olejku kokosowego to bardzo przyjemne przeżycie. Skóra twarzy jest po nim gładka, jędrna i przyjemnie pachnie. Dodatkową zaletą jest relaks nie tylko dla ciała, ale także dla duszy. Pozwala się rozluźnić i poczuć bliżej natury.

Olej kokosowy w słoiku